प्रतिनिधिसभा पुनर्स्थापना भए झन ठूलो अस्थिरता निम्तिन्छ : प्रधानमन्त्री ओली

१० फाल्गुन २०७७, सोमबार

कञ्चनपुर ,प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले प्रतिनिधिसभा पुनर्स्थापना भए देश झन ठूलो अस्थिरतातर्फ धकेलिने दाबी गरेका छन् । कञ्चनपुरको बेदकोट नगरपालिकामा दैजीछेला औद्योगिक क्षेत्रको शिलान्यास गर्दै प्रधानमन्त्री ओलीले प्रतिनिधिसभा पुनर्स्थापना भए निम्तिने अस्थिरतालाई सर्वोच्च अदालतले पनि विश्लेषण गरेको विश्वास गरे ।प्रतिनिधिसभा विघटनसम्बन्धी मुद्दाको फैसला दुई तीन दिनभित्रै हुनसक्ने बताउँदै ओलीले आफुहरु चुनावको तयारीमा लागिसकेको बताए । ओलीले प्रतिनिधिसभा पुनर्स्थापित भए पनि आफ्नो राजनीति नसकिने विश्वास गरे । प्रधानमन्त्री ओलीले भने, ‘अहिले प्रतिनिधि सभा विघटन भएको छ। देश चुनावतर्फ अघि बढेको छ । केही मान्छेहरु यस्तो भयो भने आफ्नो राजनीति सकिन्छ भनेर छटपटाइरहेका छन्। तर, हाम्रो राजनीति जे भएपनि सकिँदैन।’

ओलीले आफुले विराटनगरमा बोलेको कुरालाई गलत प्रचार गरिएको दाबी गरे । उनले भने ‘प्रधानमन्त्रीले प्रतिनिधिसभापुनर्स्थापना भए आन्दोलन गर्छु भन्यो भन्दै गलत प्रचार गरिएको छ । मैले नारा जुलुस गर्छु भनेको होइन् । देश विकासको आन्दोलन गर्छु भनेको हुँ । नारा जुलुश गर्ने, ढुंगा मुढा गर्ने आन्दोलन भनेको होइन।’

प्रधानमन्त्री ओलीले महाकाली सन्धीको प्रसंग कोट्याउँदै महाकाली नदी बेचेको नभई फिर्ता ल्याइएको दाबी गरे । महाकाली सन्धीबारे आफुलाई धेरैले गाली गरेको स्मरण गर्दै प्रधानमन्त्री ओलीले भने, ‘नदी बेचेको हाइन । त्यत्तिकै अर्काले लगिरहेको पानी आफ्नो खेतमा हाल्ने फैसला गरिएको छ । फिर्ता ल्याइएको छ ।’ महामालीको पानी किसानको खेत खेतमा पुयाउने योजना रहेको उनले बताए । त्यसक्रममा ओलीले पश्चिम सेती जलविद्युत आयोजनालाई राष्ट्रिय गौरवको आयोजनाको रूपमा निर्माण गरिने प्रतिवद्धता जनाए ।

प्रधानमन्त्री ओलीले सरकारले सुदूरपश्चिमको विकास र समृद्धिका लागि ऐतिहासिक काम गरेको दाबी गरे । ओलीले नेपाली भूमि भारतबाट फिर्ता ल्याउने प्रक्रिया अघि बढेको बताए । नयाँ नक्शा संविधानमा समावेश गरेपछि भारतसँग भूमि फिर्ताबारे सम्वाद भैरहेको उनले दाबी गरे ।