तिलोत्तमामा करिब ४३ हजार मत गणना : खाँण अग्रता बढाउँदै,

१० जेष्ठ २०७९, मंगलवार

बुटवल, रुपन्देहीको तिलोत्तमामा जारी मत गणनामा गठबन्धन दल नेपाली काँग्रेसका रामकृष्ण खाँणले मतान्तरलाई बढाउँदै अग्रता लिएका छन् । उनले नेकपा एमालेका तर्फबाट पमख पदका उम्मेद्वार मोहन चापागाईलाई पथि पार्दै निर्न्तर अग्रता कायम राखेका हुन् ।४२ हजार ७१४ मतगणना गरेर सक्दा खाँणले १६ हजार ६४६ मत प्राप्त गरेर अघि छन् । निकटतम प्रत्यासी उम्मेद्वार चापागाईंले १५ हजार ७८१ मत प्राप्त गरेका छन् । खाँण चापागाईंभन्दा ८६५ मतले पघि रहेका छन् ।

यसैगरी उप प्रमुख पदमा भने नेकपा एमालेकी जागेश्वरीदेवि चौधरीले निकटतम प्रत्यासीभन्दा दोब्बर मत कायम राखेकी छन् । पछिल्लो मत परिणाम अनुसार चौधरीले १५ हजार ४३७ मत प्राप्त गर्दा निकटतम प्रत्यासी गठबन्धन दलको तर्फबाट गोलाकार भित्र हँसिया हथौडामा
८ हजार ७२० मत प्राप्त भएको छ ।

यसैगरि वडा नम्बर ६ को अध्यक्षमा ७६८ मतका साथ काँग्रेस अघि रहेको छ । नेकपा एमालेको मत ५१७ रहेको छ । वडा नम्बर १० मा भने नेकपा एमाले अघि रहेको छ । एमालेको सूर्य चिन्हमा ७२ मत आउँदा रुखामा ५६, छातामा ५४ र हलोमा ६१ मत प्राप्त भएको छ । वडा नम्वर ११ मा सुरुवातीदेखि नै अग्रता काँग्रेसले लिएको छ । काँग्रेसको रुख चिन्हमा ५५६ र हेको छ भने एमालेको ५०३ मत पाप्त भएको छ । यस्तै वडा नम्बर १२ मा एमालेको अग्रता छ । एमालेको सूर्य चिन्हमा १०७८ आउँदा काँग्रेसको १०६२ मत प्राप्त भएको छ ।