तिलोत्तमा प्रिमियर लिगस् उपाधिको लागि आज ज्ञानोदय गोल्डस् र मणिग्राम किंग्स भिड्दै

७ कार्तिक २०७६, बिहीबार

तिलोत्तमा । तिलोत्तमामा जारी तेश्रो सर्वोत्तम तिलोत्तमा प्रिमियर लिगको उपाधीको लागी रेन्बो ज्ञानोदय गोल्डस् र मणिग्राम किंगस् भिड्ने भएका छन् । बुधबार सम्पन्न सेमिफाईनल खेलमा जित निकाल्दै ज्ञानोदय गोल्डस् र मणिग्राम किंगस् उपाधी भिडन्तमा आमन ेसामने हुने भएका हुन । ज्ञानोदय र मणिग्राम लिग चरणका सबै खेलमा जित निकाल्दै समुह बिजेता बन्दै सेमिफाइनल प्रवेश गरेका टिम हुन ।लिग चरणमा समुह बिजेता बनेका बन्दै सेमिफाईनल प्रवेश गरेको मणिग्राम किंगस्ले बुधबारको दोस्रो खेलमा बुटवल युनाइटेडलाई १२ रनले पछाडी पार्दै फाइनलमा स्थान सुरक्षित गरेको हो ।

प्रतियोगितामा पहिला ब्याटिङ्ग गरेको मणिग्राम किंगस्ले निर्धारित २० ओभरमा ६ विकेटको क्षतिमा १ सय ४२ रनको योगफल तयार पारेको थियो । टिमका लागि रोहन केसी ले सर्बाधिक ४२ रनको योगदान गरे ।
१ सय ४३ रनको लक्ष्यका साथ ब्याटिङ्ग थालेको बुटवल युनाइटेडलाई मणिग्राम किंगस्ले १९ दशमलव २ ओभरमा १ सय ३१ रनमा रोकेको थियो । बुटवल युनाइटेडलाई सस्तैमा रोक्न मणिग्रामका अमर सिंह राउटेलाले आफ्नो ४ ओभरमा १९ रन खर्चेर ५ विकेट लिएका थिए ।
प्रतियोगितामा मणिग्रामका अमर सिंह राउटेला म्यानअफ द म्याच भए भने मणिग्राम कै रोहन केसी मष्ट भ्यालुएवल खेलाडी बने ।
यस अघि आजको पहिलो सेमिफाइनल खेलमा पाल्पाली लिजेन्टस्लाई ९ रनले पराजीत गर्दै ज्ञानोदय गोल्डस् फाइनल प्रवेश गरेको छ ।

टस जितेर ब्याटिङ्ग गरेको ज्ञानोदयले ७ विकेटको क्षतिमा १ सय ४५ रनको योगफल तयार पारेको थियो । जवाफि ब्याटिङ्ग गरेको पाल्पाली लिजेन्टस् १९ दशमलव ४ ओभरमा १ सय ३६ रनमा समेटिए पछि ज्ञानोदयले फाईनलको यात्रा तय गरेको हो । ज्ञानोदयको जितका लागि शंकर रानाले ६२ रनको योगदान गरे भने सिद्धार्थ राजशाहीले ३६ रनको योगदान गरे ।

पाल्पाली लिजेन्टस्लाई लक्ष्य पुग्न रोक्न ज्ञानोदयका दिवान पुनले ४ ओभरमा १३ खर्चेर ३ विकेट लिएका थिए । त्यस्तै जितेन्द्र सहानीले २३ रन खर्चेर २ विकेट लिए भने सिद्धान्त राजशाहीले २ साथै प्रतिश जिसी र कमल ओलीले समान १÷१ विकेट लिएका थिए ।
प्रतियोगितामा ज्ञानोदय गोल्डस्का सिद्धान्तराज शाही मष्ट भ्यालुएवल प्लेयर बने भने शंकर रानाले म्यान अफ द म्याचको उपाधी पाएका छन् ।
तिलोत्तमा नगरपालिका वडा नम्बर ६ स्थित नवजिवन क्लवको खेल मैदान नयाँ मिल १० नम्बरमा जारी प्रतियोगितामा प्रथम हुने टिमले नगद ४ लाख प्राप्त गर्नेछ भने उपबिजेता हुने टिमले नगद २ लाख प्राप्त गर्नेछ ।